Rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej 1920 r. będzie można obejrzeć w Ossowie 15 sierpnia o godz. 13.45. Będzie to trwający około godziny fragment decydującego natarcia Polaków. W inscenizacji weźmie udział ponad 100 rekonstruktorów. W rzeczywistości bój ossowski trwał dwa dni. 13 sierpnia 1920 roku najpierw doszło do utraty, a pod koniec dnia do odzyskania rubieży obronnej pod Ossowem. (…) Żywą lekcję historii w Ossowie wzbogacą dwa przestrzenne obrazy (dioramy), przedstawiające biwaki wojsk polskich i bolszewickich. Muzeum Historii Polski zaprezentuje w Ossowie multimedialny stół sztabowy, komputerową grę strategiczną „Osamotnieni” oraz symulator lotu samolotem myśliwskim używanym przez polskie lotnictwo w okresie wojny z bolszewikami. We współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną powstanie Miasteczko Turystyczne, w którym swoją ofertę mają zaprezentować przedstawiciele miast i gmin leżących na szlaku Bitwy Warszawskiej oraz inne instytucje, nawiązujące do tego historycznego wydarzenia.

 

Czytaj więcej na : http://ossow1920.pl/index.php/aktualnosci/biezace-wydarzenia/83-obchody-93-rocznicy-bitwy-warszawskiej


GTranslate

enfrdeitptrues

Włamanie do serwisu

Strona odtworzona po ataku hakerskim. W przypadku dostrzeżenia braków i niespójności z poprzednią zawartością serwisu oraz w celu zgłoszenia ew. uwag prosimy o kontakt z nami.

Wołyń naszych przodków

wp11.jpg

PAMIĘTAJ PAMIĘTAĆ

Czytaj także

 

 

Rzeź Wołyńska

lud18.jpg

Szukaj w serwisie

Gościmy

Odwiedza nas 724 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów:
13006853